Pracownia architektury A1 2004 r. architekci: Paweł Łuszcz, Ewa Tatara, Monika Karpińska, Dorota Kulma
Gminne Centrum Kultury w Izabelinie ul. 3 Maja 42, Izabelin I nagroda w konkursie zorganizowanym przez Gminę Izabelin Realizacja: 2007 Inwestor: Gmina Izabelin Wykonawca: „ZAB-BUD” Warszawa. Powierzchnia całkowita 2 747 m2
Budynek stanowiący Centrum Kultury ukształtowano tak, by był widoczny i łatwo dostępny z placu. Prowadzi do niego szeroki na 5m ciąg pieszy okolony istniejącymi drzewami, uzupełnionymi o niską zieleń izolującą od parkingu i rozwidlający się w plac przed wejściem głównym do Centrum Kultury. Na placu tym przewidziano basen dekoracyjny z fontanną i mostkiem. Od strony ciągu pieszego dobudowano parterowy pawilon, w którym zaprojektowano hall wejściowy mieszczący foyer z bufetem i informacją oraz hall szatniowy. Z foyer dostępna jest sala wielofunkcyjna oraz biblioteka, a także schody prowadzące na pierwsze piętro do Ogniska TPD i na poddasze, gdzie przewidziano zespół pomieszczeń pracowni obejmujący pracownie plastyczne, rzeźby i malarstwa ze stosownym zapleczem.
Sala wielofunkcyjna umożliwia realizację wszelkich imprez kulturalnych, wystaw, odczytów oraz przedstawień teatralnych i projekcję filmów. Umieszczono w niej podium sceniczne, które może być chowane we wnęce pod podłogą. Świetliki i duże przeszklenia doświetlające na czas projekcji są zasłaniane przesłonami akustycznymi. Sala wyposażona jest w kabinę projekcyjną i kabinę akustyka dostępne z korytarza pierwszego piętra. Przewiduje się możliwość podziału pomieszczenia na dwa mniejsze, umożliwiające organizację ćwiczeń zespołów młodzieżowych oraz mniejszych imprez np. odczytów.
Na Bibliotekę zaadaptowano pomieszczenia na parterze istniejącego budynku, wyburzając wydzielające je ściany działowe oraz zastępując ścianę nośną korytarza stalowymi słupami i podciągiem dźwigającym stropy pierwszego piętra. Biblioteka jest obszernym, jednoprzestrzennym pomieszczeniem, w którym przewidziano obsługę czytelnika z katalogiem, czytelnię z wydzieloną przestrzenią dla dzieci i aneksem mieszczącym stanowiska komputerowe. W sali biblioteki umieszczono też księgozbiór z wolnym dostępem.
Na piętrze zaplanowano pomieszczenia Ogniska TPD – sale komputerowe, sale zajęć indywidualnych, zaplecze sanitarne i pokój kierownika. Na poddaszu przewidziano pracownie malarską i zajęć plastycznych oraz pomieszczenia instruktorów i pracownie indywidualne.