URBANISTYKA
Projektowany obiekt usytuowano tak, aby w maksymalnym stopniu wykorzystać możliwości terenu przeznaczonego do zainwestowania. Podobnie jak w wariancie 2D „Raportu Planistycznego” załączonego do warunków konkursu stwierdzono , że taka lokalizacja nie powoduje komplikacji ze względów własnościowych , nie narusza istniejącego skate parku oraz zapewnia możliwość rozbudowy hali.
Główna część hali mieszcząca boiska została usytuowana równolegle do Obwodnicy , zaś wejście główne zlokalizowane zostało po stronie zachodniej , co stwarza wspólne wnętrze urbanistyczne z istniejącym parkiem wodnym. Takie usytuowanie głównej bryły obiektu zapewnia także jej dobrą ekspozycję od strony drogi dojazdowej , a także zapobiega przed zasłonięciem hali sportowej przez ewentualny wielkopowierzchniowy obiekt handlowy zlokalizowany w sąsiedztwie.
Wokół budynku przewidziano parking o172 stanowiskach zakończony placem manewrowym dla pojazdu straży pożarnej.
Wejście do obiektu przewidziano wprost z poziomu istniejącego terenu, aby umożliwić dostęp osobom niepełnosprawnym.
FUNKCJA
Przewidziano dwa wejścia do obiektu zlokalizowane po wschodniej stronie działki . Prowadzą one do hallu , w którym znajduje się szatnia i klatka schodowa z windą umożliwiające dostęp do widowni. Z hallem sąsiaduje pomieszczenie ze ścianką wspinaczkową widoczne z zewnątrz oraz , dzięki dużym przeszkleniom, z wnętrza obiektu. Także istniejący kryty skate park jest dostępny oraz widoczny z hallu głównego. Pomieszczenia szatni z zapleczem sanitarnym , pokoje trenera , sędziów i opieki medycznej zlokalizowane zostały w poziomie parteru, pod trybunami. W poziomie parteru przewidziano także cztery sale squash. Za salami squasha znajduje się teren przewidziany do lokalizacji ewentualnej rozbudowy hali. Takie usytuowanie rozbudowy umożliwia wybudowanie kolejnych sal ( treningowych , aerobicu itp.) bez wpływu na funkcjonowanie obiektu , przy wykorzystaniu dotychczasowego zaplecza szatniowo-sanitarnego.
Usytuowanie na parterze pomieszczeń szatniowych i wszystkich urządzeń sportowych zapewnia możliwość bezpośredniego dostępu do nich osobom niepełnosprawnym. Także widownia dzięki windzie dostępna jest dla osób niepełnosprawnych ( dolny i górny poziom widowni).
Na terenie stanowiącym rezerwę dla ewentualnej rozbudowy przewidziano lokalizację ziemnego , otwartego kortu tenisowego oraz zieleni izolacyjnej.
Z drogi dojazdowej , obsługującej parking znajdujący się po wschodniej stronie obiektu możliwy jest wjazd na płytę boiska samochodu ciężarowego przez ocieploną bramę segmentową.
Trybuna dla 604 widzów dostępna jest z hallu na pierwszym piętrze oraz z antresoli na II – gim piętrze. W hallu na tym poziomie zlokalizowano bufet oraz sanitariaty umieszczone pod skosem trybun.
Pomieszczenia techniczne takie jak przyłącze wody, rozdzielnia elektyczna , węzeł cieplny , wentylatornia dla sali głównej i dla pomieszczenia ścianki wspinaczkowej oraz pompownia wody lodowej dla potrzeb klimatyzacji zlokalizowane zostały w podpiwniczeniu mieszczącym się pod hallem wejściowym, co zapewnia dogodny do nich dostęp oraz łatwość wyizolowania akustycznego.
Na drugim piętrze stanowiącym antresolę hallu zlokalizowane zostały pomieszczenia administracyjne oraz wejście na trybunę.
Pomieszczenia techniczne dla wentylacji mechanicznej sal squash zostały zaprojektowane pod skosem trybuny w poziomie pierwszego piętra.